JAVNI RED I MIR
Na području Zeničko-dobojskog kantona javni red i mir je narušen u dvadeset dva slučaja. U navedenim slučajevima intervenisali su policijski službenici i protiv počinilaca prekršaja preduzeli zakonom predviđene mjere i radnje.
KRIMINALITET
Visoko
Dana 21.07.2026. godine, u 15,40 sati, u ulici Alije Izetbegovića, od strane službenika Policijske stanice Visoko izvršenim pregledom lica H.A, rođenog 1989. godine, iz Visokog pronađena je materija koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu. Zbog postojanja osnova sumnje da je izvršilo krivično djelo "Neovlaštena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga" lice H.A. je lišeno slobode i zadržano u prostorijama za zadržavanje, te je nad istim zavedena kriminalistička obrada.
Zavidovići
Dana 21.07.2026. godine, u 13,10 sati, u dežurnu službu Policijske stanice Zavidovići obratio se uposlenik preduzeća "Krivaja Metali", d.o.o. Zavidovići, te prijavio da je od strane lica D.A., rođenog 1984. godine, iz Zavidovića došlo do oštećenja vrata kancelarije, vlasništvo navedene firme. Zbog postojanja osnova sumnje da je počinilo krivično djelo "Oštećenje tuđe stvari" lice D.A. je lišeno slobode i zadržano u prostorijama za zadržavanje, te je nad istim zavedena kriminalistička obrada. Izvršen je uviđaj od strane službenika Policijske stanice Zavidovići koji nastavljaju aktivnosti na dokumentovanju navedenog krivičnog djela.
Maglaj
Dana 21.07.2026. godine, u 11,20 sati, u mjestu Kosova, od strane službenika Policijske stanice Maglaj izvršenim pregledom lica B.A, rođenog 1982. godine, iz Sarajeva pronađena je materija koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu. Zbog postojanja osnova sumnje da je izvršilo krivično djelo "Posjedovanje i omogućavanje uživanja opojnih droga" lice B.A. je lišeno slobode i zadržano u prostorijama za zadržavanje, te je nad istim zavedena kriminalistička obrada.
BEZBJEDNOST SAOBRAĆAJA
Na području Kantona dogodilo se osam saobraćajnih nezgoda, u kojima su četiri lica zadobila lake tjelesne ozljede, teže povrijeđenih lica nije bilo, dok je na vozilima pričinjena materijalna šteta.
















